جمعه 26 1397  |  ثبت نام  |  ورود به سايت
  جستجو
اخبار
تاریخ: 1396/07/05 نظرات: 0 نظر نمایش: 336 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
استفاده از نيروهاي ماهر، متخصص و دلسوز از الزامات معاونت قوانين مي باشد

استفاده از نيروهاي ماهر، متخصص و دلسوز از الزامات معاونت قوانين مي باشد

معارفه  مدیر کل كميسيون‌ها، صحن و مشاورين ؛ با حضور دكتر اميدوار رضايی معاون قوانين مجلس در كميسيون تلفيق برگزار گرديد.

آئين معارفه دكتر مجيد نصيرپور سردهائي مدیر کل كميسيون‌ها، صحن و مشاورين ؛ با حضور دكتر اميدوار رضايی معاون قوانين مجلس، مشاوران معاونت قوانين و جمعي از مسئولين دولتي و مديران كل و همچنين دبيران كميسيون‌هاي تخصصي مجلس شوراي اسلامي  در محل كميسيون تلفيق برگزار گرديد.
 
 

در ابتداي اين جلسه و پس از قرائت آياتي چند از كلام الله مجيد آقايان ميرمحمدي جانشين معاونت قوانين ، آهنگري دبير كميسيون قضايي و حقوقي به نمایتدگی از دبیران کمیسیون ها، با بيان نظرات خود و ابراز خرسندي از انتخاب شايسته دكتر رضايي،  تقدير و تشكر نمودند.

در ادامه، معاون قوانين مجلس ضمن تسليت به مناسبت ايام سوگواري سالار شهيدان حضرت اباعبدالله از  زحمات مديران قبلي مجلس و اين اداره كل از جمله آقايان ضياءالله احمدي مدير كل اسبق و آقاي محمد بهمني معاون فعلي اين اداره كل تقدير و تشكر نموده و به اهميت و جايگاه اين اداره كل در روند قانونگذاري پرداختند.
 
ايشان معاونت قوانين را بازوي اصلي در چرخه قانوگذاري دانسته و بيان داشتند استفاده از نيروهاي ماهر، متخصص و دلسوز از الزامات اين معاونت مي باشد.
 
 
وي تصريح كرد كميسيون‌هاي تخصصي مجلس شوراي اسلامي نقش و تاثير بسزايي در تصويب طرح ها و لوايح دقيق و كارشناسي شده داشته و دبيران و در راس آنها مدير كل كميسيون‌ها مي بايست با تلاش و فعاليت زياد در راهبري و همچنين ارائه نظرات حقوقي، كارشناسي و مشورتي به نمايندگان محترم مجلس جهت تصويب قوانين فاخر همت نمايند.
 
 ايشان با اشاره به سوابق دكتر نصيرپور و آشنايي كامل ايشان با مجلس شوراي اسلامي و كميسيون‌ها و همچنين دولت؛ اظهار داشتند ما در انتخاب مديران اين معاونت حساسيت بسيار بالايي داريم و بر همين اساس ايشان را براي مديريت و راهبري اداره كل كميسيون‌ها انتخاب نمودیم و اميدواريم ايشان با استفاده از تجارب و تعاملات خوبي كه با نمايندگان، دبيران و همچنين بدنه دولت دارند مجلس را براي رسيدن به اهداف والاي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران ياري نمايند.
 

در پايان جلسه نصيرپور ضمن تشكر از معاون قوانين به جهت اعتماد و انتخاب ايشان بيان داشتند مجلس شوراي اسلامي خانه اصلی من است و سالهاي زيادي در كميسيون‌هاي مجلس و در كسوت نمايندگي مردم مشغول انجام خدمت بوده ام.  وی با اشاره به اهمیت معاونت قوانين، كميسيون ها و اداره كل كميسيون‌ها در روند قانونگذاري و مديريت كشور تصریح کرد: من تمام تلاش خود را خواهم كرد كه در خدمت نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران، مجلس، معاونت قوانين و همه عزيزان باشم.

در حکم صادره از سوی دکتر رضايي، معاون قوانين آمده است:
 
نظر به سوبق و تجارب ارزشمند جناب عالي در حوزه مجلس و قانونگذاري ، بدينوسيله به موجب اين حكم به عنوان مديركل كميسيون‌ها، صحن ومشاروين منصوب مي شويد.
 
باتوجه به نقش و جايگاه مهم اين اداره كل درچرخه قانونگذاري، انتظار مي رود حداكثر توان و تلاش خود را در راستاي تحقق هرچه بهتر وظايف آن به كارگيريد.
 
اميد است با استعانت از خداوند متعال، نصب العين قرار دادن تقوي الهي و در نظر گرفتن موازين شرعي و قانون در پيشبرد اهداف و برنامه هاي معاونت قوانين و انجام امور مربوطه موفق و مويد باشيد.
 

شايان ذكر است ازجمله سوابق دكتر مجيد نصيرپور سردهايي مي توان به موارد زير اشاره نمود:
كارمند مجلس شوراي اسلامي از سال 1369 ، دبير كميسيون برنامه و بودجه دوره ششم ، دبير كميسيون تلفيق بودجه دوره ششم، نماينده مجلس شوراي اسلامي شهرستان سراب دوره هشتم ، نايب رئيس كميسيون اجتماعي مجلس دوره هشتم ، عضو شوراي توسعه برنامه‌ريزي استان آذربايجان شرقي ، معاون هماهنگي و امور نظارتي معاون امورمجلس رئيس جمهور دوره يازدهم ، مشاور معاون قوانين رئيس مجلس شوراي اسلامي .

کد: 968
گروه: مجلس
نویسنده خبر: مدیر سایت
 
تصاویر مرتبط
  • استفاده از نيروهاي ماهر، متخصص و دلسوز از الزامات معاونت قوانين مي باشد
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت


تمامی حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی دکتر امیدوار رضایی محفوظ است.